Intro / Tým / Tomáš Kašpar

 

Bc. Tomáš Kašpar, MBA
CEO

Tomáš Kašpar, MBA (*1968) je absolventem Business school Nederland International.

V roce 1989 byl jedním z hlavních členů studentského revolučního hnutí a mluvčím stávkového výboru stavební fakulty ČVUT.

V roce 1991 zakládal Občanskou demokratickou stranu a v 1992 řídil volební kampaň ODS v Praze.

Už v roce 1996 se podílel na otevření Nákupního centra Budějovická v Praze, které bylo vůbec prvním obchodním centrem postaveným po listopadové revoluci 1989. V Praze nestály žádné Chodovy, Zličíny, Černé Mosty, Letňany, Flory atd… byla to tehdy mimořádná událost, která zaplnila pasáž 20 000 návštěvníky a Nákupní centrum navštívili Václav Klaus nebo primátor Jan Koukal.

V roce 2008 uvedl na trh, z pozice ředitele a člena představenstva společnosti, první projekt nájemního dlouhodobého bydlení hotelového typu v ČR: Albertov rental apartments. Součástí komplexu je i obchodní centrum. Jestli se dnes začínají investoři bavit o nájemním bydlení a projekt na Lukách je vnímám jako přelomový, tak Albertov v roce 2008 bylo přímo zjevení. Plně vybavené byty, recepce, služby…ale ceny odpovídající trhu s nájemními byty nikoliv hotelu… areál s vlastní vinicí, kde jste si přes garáž došel nakoupit do Lidlu… designový architekt v bytě a interiér na míru…?

V roce 2010 byl manažerem týmu, který otevřel Business centre Košice na Slovensku, a získal nominaci na manažera roku v SR. Košický komplex byl prvním „áčkovým“ kancelářským objektem na východním Slovensku navíc v kombinaci s obchodní plochou ve spodním parteru. Výstavba Business centre Košice se stala impulsem pro stavbu řady dalších nových a moderních budov. Do té doby, stejně jako u Albertova, nikdo nevěřil, že je takový obchodní model v daných podmínkách uskutečnitelný.

V roce 2011 založil Key Consulting Estate, zabývající se řízením a poradenstvím developerských projektů a nemovitostí. 

Velice zajímavou zkušeností se stala také stavba první modulové mateřské školky v Praze v roce 2013. Díky této technologii se podařilo od 15.6. do 15.9. provést demolici stávající nevyhovující budovy a postavit školku novou! Vše za pouhé tři měsíce…

V roce 2017 uvedl na trh, jako spoluautor projektu, další mix used projekt: Luka Living rental apartments and shopping center, který získal v ČR celou řadu prestižních ocenění (Stavba roku, Realitní projekt roku, Best of realty, Český energetický a ekologický projekt roku atd.) a umístil se v Top 100 českých firem za rok 2018. Projekt získal významná ocenění i v evropských soutěžích v Londýně, Varšavě či Budapešti. Odvětví nájemního bydlení posunuly Luka o další krok dopředu. Suchou nohou do metra, v přezůvkách nákupy v plnohodnotném obchodním centru, které je součástí celého komplexu, služby jako např. wellness, fitness, donáška jídla do bytu. Kompletní vybavení znamená i kávovar, nádobí nebo třeba skleničky na víno…to vše za rozumné a dostupné ceny.. Projekt byl navíc podpořen získáním PENB A. Luka Living je prvním nízkoenergetickým bydlením takového rozsahu v celé ČR. Filosofií produktu byla ambiciózní myšlenka ukázat lidem, jak také mohou bydlet.

V roce 2020 a 2021 pomohl společnosti Finep uskutečnit projekt Nájemní dům Barrandov, první developerský projekt nájemního bydlení připravovaný od počátku na prodej institucionálnímu provozovateli, pro kterého následně zpracoval projekt interiérů na míru a část bytů vybavil.

V současné době je Business and Asset Leaderem projektu Dům Radost, nejstaršího českého mrakodrapu a nejvýznamnější české funkcionalistické památky. Společně připravuje projekt rekonstrukce, jehož cílem je opět nájemní bydlení, ale také společenské a kulturní centrum Žižkova se zachováním genia loci ikonického komplexu.

Tomáš Kašpar se stal finalistou soutěže Manažer roku ČR za 2019. Rovněž je spoluzakladatelem a viceprezidentem Asociace nájemního bydlení.

Tomáš Kašpar je autorem několika knih a pravidelně publikuje v odborném i společenském tisku.

Táta pěti dětí: Davida, Kristýnky, Aničky, Honzy a Toma. 


 

Jak může vypadat Váš projektový tým:

 
 
 

Ing. arch. Tibor Csukás
Architektura

Je architekt a interiérový designér. Jeho doménou je především oblast bydlení, kde nasbíral mnoho zkušeností se soukromými
i developerskými klienty. V posledních letech se věnuje také tvorbě nájemního bydlení, které řeší do posledních detailů včetně kompletního vybavení interiérů nábytkem a příslušenstvím. Návrhy dotahuje až do samotné realizace interiérů včetně zajištění výběrových řízení a samotných kompletních dodávek a prací.

Jeho tvorbu charakterizuje preciznost, čistota a jednoduchost designu, funkční a praktická řešení, vstřícnost a úzká spolupráce
s klientem.

www.csukas.com

 

Mgr. Jan Tomaier
Právo

Mgr. Jan Tomaier je advokátem specializujícím se na právní vztahy výstavbových projektů, claim management a řešení sporů.

Mgr. Jan Tomaier je členem České advokátní komory a dále je členem mnoha odborných profesních organizací.

www.tomaierlegal.cz

 

Veronika Charvátová Marketing

Navrhování a realizace marketingových strategií na míru klientům,
je pro mne každodenní chléb. Baví mne vymýšlet, jak a čím zaujmout právě ty vaše klienty. Samozřejmě zároveň přemýšlet nad tím, aby se investice vrátila v podobě dosažení stanovených cílů.

S realitním segmentem mám zkušenosti již 11 let. Tento obor znám ze strany realitní kanceláře, zástupce největšího realitního serveru
v ČR a samozřejmě také ze strany marketingového specialisty.

veronika@mivemarketing.cz

 

Lukáš Beran
IT & Automatizace

IT projektový manažer, původním vzděláním geodet a kartograf. Jeho hlavní specializace je procesní automatizace, řízení vývoje specifických webových aplikací, systémových integrací a koordinace zúčastněných stran v projektu.

Lukáš Beran se podílel na realizaci prvního velkého projektu nájemního bydlení v ČR a to Albertov Rental Apartments, dále pak
na projektech Business Centre Košice či Luka Living.

Nejúspěšnějšími IT projekty jsou nový webový
Škoda Car Configurator, systém pro správu nemovitostí Intis/Domsys či e-commerce řešení iKlas, které bylo oceněno cenou Microsoft Awards 2017 SK za digitální inovaci.

www.nittin.cz

 

Ing. Marek Kašpar
Technická správa

Absolvoval SPŠ stavební a ČVUT fakulty stavební, 14 let zkušeností na pozici stavbyvedoucího na stavbách bytových domů (zejména pro developera Central group, Hl.m.Praha, Hinton a další společnosti). Dále 3 leté zkušenosti z pozice TDI na objektu Nájemního komplexu Luka (developer Siko) a na rekonstrukcích objektů MŠ a ZŠ (pro Hl.m.Praha), na objektu Nájemního komplexu Luka pak 1,5 roku na pozici vedoucího správy objektu.

Marek Kašpar je autorizovaný inženýr pro pozemní stavby.

marekkaspar@hotmail.com